Skontaktuj się z nami
+48 61 641 24 24 crb(at)grupacrb(dot)pl
Grupa CRB, 20 mar 2023

Nowy produkt Coface – polisa EasyLiner

Z początkiem marca 2023 polski oddział firmy Coface, jednego z największych na świecie ubezpieczycieli należności, wyszedł z nową odsłoną produktu skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw. Oferowane przez nich rozwiązanie ma na celu zaspokoić potrzeby ubezpieczeniowe firm, poprzez nową i prostą w swojej formie umowę o nazwie EasyLiner. Polisa jest konkurencyjnym produktem wobec oferowanych na rynku rozwiązań takich jak: Europolisa (KUKE), All Cover (Euler Hermes) czy też Polisa Modułowa - First (Atradius).

Nowy produkt od Coface wyróżnia jego prostota, ponieważ cała treść umowy zawarta jest tylko w jednym dokumencie – zarówno warunki ogólne, jak i szczegółowe. Jest to kolejny przykład umowy, poza umową oferowaną przez Atradius, w której ubezpieczyciel rezygnuje z dodatkowego dokumentu w postaci Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i umieszcza je w dokumencie polisowym. Cena ubezpieczenia znana jest z góry i składają się na nią składka ubezpieczeniowa, ryczałtowa opłata za badanie limitów kredytowych oraz pełna obsługa w zakresie windykacji.

Czas obowiązywania umowy ubezpieczenia wynosi 12 miesięcy. Cena, jaką płaci ubezpieczający, jest kalkulowana na podstawie rocznej deklaracji obrotu do ubezpieczenia. Obliczona składka jest stała i według preferencji klienta będzie mogła być opłacana rocznie, kwartalnie lub miesięcznie. Opłaty za limity, w przypadku EasyLiner, są opłacane ryczałtowo, a ich wysokość uzależniona jest od liczby dłużników zadeklarowanej przez ubezpieczającego w formularzu wyceny. W przypadku wykorzystania liczby decyzji kredytowych uzgodnionych w umowie, dodatkowo zostanie ustalona jednostkowa opłata za każdego kolejnego ubezpieczonego odbiorcę. Warto podkreślić, że Coface przejmuje cały proces windykacji przedsądowej, jak i sądowej jednocześnie nie pobierając za to dodatkowych opłat.

EasyLiner, mimo że jest produktem prostym, daje możliwość dostosowania umowy do preferencji klienta, jednak na ilość dostępnych opcji wpływ ma realizowany obrót oraz branża, w której działa ubezpieczający. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć możliwość ustalenia limitu automatycznego do maksymalnej kwoty 40 000 zł. Procent ochrony ubezpieczeniowej w takim przypadku wynosi 80%, a spośród dostępnych sposobów uzyskania ochrony w limicie automatycznym można zaliczyć QOR – szybka opinia ubezpieczyciela, raporty handlowe, jak również pozytywne doświadczenie handlowe z danym odbiorcą.

Dla Klientów, którzy przez cały okres trwania umowy nie wygenerowali szkód, Coface przewidział program bonusowy. Procentowa zniżka składki za bezszkodowy przebieg dwóch następujących po sobie bezszkodowych okresów umowy, wzrastać będzie z każdym rokiem jej prolongowania. Im dłużej Klient utrzyma polisę bezszkodową, tym na wyższy zwrot składki może liczyć, maksymalnie 20%. Kolejną pozytywną cechą polisy EasyLiner, na którą warto szczególnie zwrócić uwagę, jest brak dodatkowej składki malus w przypadku wysokiego wskaźnika szkodowości.Podsumowując, EasyLiner jest produktem kierowanym dla Klientów, których roczny deklarowany obrót jest nie wyższy niż 25 mln złotych. Nowa umowa ma być prostym i jasnym w formie dokumentem, który pozbawiony zostanie zbędnych zapisów, a całość opłat jest znana z góry. Coface wdrażając swój nowy produkt, rezygnuje z polisy Smart, która ze względu na swoją obszerność często utrudniała poruszanie się po jej treści i zapisach. Dotychczasowe polisy Smart, będą sukcesywnie przeobrażane w nowe polisy EasyLiner, a w przypadku Klientów z wyższym obrotem – TradeLiner.

Jako specjalistyczny broker ubezpieczeniowy chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem oraz pomożemy wprowadzić Państwa w świat ubezpieczeń kredytu kupieckiego. Przedstawimy dostępne rozwiązania, porównamy warunki oraz zawrzemy wraz z Państwem najkorzystniejszą umowę ubezpieczenia, w której obsłudze będziemy aktywnie uczestniczyć. Negocjujemy warunki ubezpieczenia należności od niemal 20 lat.


Niniejsza informacja ma charakter ogólny, nie stanowi ona rekomendacji brokerskiej w myśl Art. 32 Ustawy z dnia 15 grudnia 2017 o Dystrybucji Ubezpieczeń. W razie pytań, czy wątpliwości służymy wyjaśnieniami co do wszelkich kwestii związanych z treścią tej informacji.

Poprzedni artykul
Kreowanie kolejki płatności przy braku spływu należności... Czyli jak się pozbyć zatorów płatniczych